Aksan Hakkında

Bugün, geniş bir çerçevede hukuk hizmeti veren  Aksan, en verimli şekilde çözüme ulaşmak amacıyla çalışma alanlarına göre uzmanlaşmış  departmanlara ayrılarak organize olmuştur. Aksan, farklı hukuk alanlarında uzmanlaşmış bir danışman kadrosuna  ve dünya dinamizmini yansıtan güçlü bir müvekkil ağına sahiptir.

Hukukun Her Alanında Hizmet

Türkiye’nin gelişen ve dünyaya entegre olan ekonomisi ve bu kapsamda çeşitlenen hizmet taleplerine cevap verebilmek amacı ile Aksan bünyesinde, konusunda uzman avukatlardan oluşan departmanlar bulunmaktadır. 

En Son Blog Paylaşımları

Yazan: Seda Yılmaz | 08 Mart 2021
6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’a dayanılarak hazırlanan “Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik” ve daha sonrasında
Yazan: Ayça Türkoğlu | 03 Mart 2021
20 Şubat 2021 tarihinde yayımlanan 31401 sayılı Resmi Gazete’de Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan “Şirket Kuruluş Sözleşmesinin Ticaret Sicili Müdürlüklerinde İmzalanması Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ” (“Tebliğ”) uyarınca
Yazan: Emre Akarkarasu | 26 Şubat 2021
Ülkemizdeki bireylerin özellikle son dönemde başta konut ve taşıt olmak üzere sair varlık edinimlerinde özel firmalar aracılığıyla tasarrufa dayalı faizsiz finansman sistemine dahil oldukları sıklıkla görülmektedir.
Yazan: Mendi Ojalvo Özeskinazi | 22 Şubat 2021
Bilindiği üzere, Türkiye’de marka başvuruları Türk Patent ve Marka Kurumu (“TÜRKPATENT”) nezdinde gerçekleştirilmekte ve başvuruya ilişkin incelemeler 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu’nun (“Kanun”) ilgili hükümleri uyarınca yine TÜRKPATENT tarafından yapılmaktadır.
Yazan: Mihriban Toluay | 18 Şubat 2021
23 Eylül 2020 tarih ve 2953 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı kapsamında, doğalgaz kullanımın arttırılması amacıyla yeterlilik kriterlerini sağlayan ilçelere doğalgaz ulaştırılmasını sağlamak üzere yapılacak yatırımlara ilişkin usul ve esaslar belirlenmiştir.
Yazan: Emre Akarkarasu | 05 Şubat 2021
3 Şubat 2021 tarih ve 31384 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7263 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun (“7263 sayılı Kanun”) ile birlikte hali hazırdaki teknoloji geliştirme ve ar-ge mevzuatlarında bazı değişiklikler yapılmıştır.

Hizmet Noktalarımız

Aksan müvekkilerine daha yakın olabilmek ve daha iyi hizmet verebilmek amacı ile, bir çok farklı lokasyonda doğruda hizmet noktaları kurmuştur. Ayrıntılı bilgi almak için butona tıklayınız.

Bizimle İletişime Geçin

Aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.