Blog & Haberler

Aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Yazan: Onur Ergün | 01 Temmuz 2022
İklim Değişikliği Yazı Dizimiz kapsamında önceki makalelerimizde de detaylı olarak değindiğimiz Avrupa Birliği (“AB”) uygulamalarına yönelik olarak, geçtiğimiz Çarşamba günü (22.06.2022) Avrupa Parlamentosu 2050 yılına kadar karbon net sıfır hedefi doğrultusunda üç...
Yazan: Emre Akarkarasu | 22 Haziran 2022
Kurumlar kar elde etmek amacıyla kurulmakta ve faaliyetlerini ortaklarının koydukları sermaye ile yürütmektedirler. Şirketlerin zaman zaman sermaye ihtiyaçları ortaklardan sağlanan borçlanmalar ile giderilmesi mümkün olmakla birlikte ortaklara borçlanma sınırsız bir borçlanma değildir.
Yazan: Abdullah Arslan | 16 Haziran 2022
Ülkemizde son dönemde artan enerji fiyatları yüksek oranda enerji tüketen işletmelerin finansman kolaylığı ve sunulan teşvikler nedeniyle çatı üzeri güneş enerji santrali projelerine ilgi duymasına sebep olmuştur. Çatıların üzerine yerleştirilen panellerden elde edilen enerjinin elektriğe dönüştürülmesi...
Yazan: Adem Berk Arda | 14 Haziran 2022
Türk Borçlar Kanunu’nun 344. maddesinde kiracı ve kiraya veren tarafın yenilenen kira dönemlerinde uygulanacak kira bedeline ilişkin anlaşmalarının, bir önceki kira yılında tüketici fiyat endeksindeki (“TÜFE”) on iki aylık ortalamalara göre değişim oranını geçmemek koşuluyla geçerli olduğu düzenlenmiştir.
Yazan: Fatma Subaşı | 13 Haziran 2022
Kişisel Verileri Koruma Kurumu (“Kurum”) tarafından Mayıs ayı içerisinde 15 adet Kişisel Verileri Koruma Kurul (“Kurul”) kararı yayımlanmış, Veri Temelli Ekonomilerde Güncel Gelişmeler ve Avrupa Birliği'ndeki Son Veri Düzenlemeleri Işığında Kişisel Veriler konularında Çarşamba seminerleri...
Yazan: Abdullah Arslan | 06 Haziran 2022
Dünya Bankası Grubu (World Bank Group (WBG)), beş uluslararası organizasyon tarafından oluşturulan ve gelir düzeyi göreceli olarak düşük ülkeleri ucuz finansman yoluyla desteklemeyi amaçlayan bir kurumdur.
Yazan: Zeynep Taydaş | 03 Haziran 2022
Anayasa Mahkemesi, yapılan bireysel başvuru neticesinde vermiş olduğu karar ile iş yerlerinde parmak izi ile kayıt yapılmasının özel hayata saygı kapsamındaki kişisel verilerin korunmasını isteme hakkının ihlal eden bir eylem olduğuna karar verdi.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 27 Mayıs 2022
Öğrenciler ile keyifli bir sohbetin yanı sıra yönetici avukatımız Av. Ruhat Çelik, mesleki tecrübelerinden bahsederek, iyi bir hukukçu nasıl olmalı konusunda görüş ve deneyimlerini anlattı.
Yazan: Nil Özdemir | 18 Mayıs 2022
Kişisel verilerin korunması öncelikle, insan hakları ve özel hayatın gizliliği kavramı kapsamında birçok ülkenin anayasasında yerini almış, daha sonra ise bağımsız bir hak olarak tanınmıştır.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 16 Mayıs 2022
Öğrenciler ile keyifli bir sohbetin yanı sıra avukatımız Seda Yılmaz, mesleki tecrübelerinden bahsederek, iyi bir hukukçu nasıl olmalı konusunda görüş ve deneyimlerini anlattı.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 12 Mayıs 2022
Bu yıl yedincisi düzenlenen ve İstanbul’un farklı hukuk fakültelerinden 3. sınıf öğrencilerinin katılım sağladığı Aksan Akademi 2022’nin son seminer gününde, Aksan Hukuk Bürosu avukatları ve Aksan Akademi 2022 öğrencileri bir araya geldi.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 28 Nisan 2022
Aksan Akademi 2022’nin sekizinci haftasında gerçekleşen “Sanat Akımları ve Temsilcileri” başlıklı sunumu ile Yanköşe Çağdaş Sanat Projesi Proje Koordinatörü Tuna Ortaylı Kazıcı Aksan Akademi öğrencileri ile bir araya geldi.